Herremingud vad tiden gĂ„r fort 😳 jag vill inte va dĂ„lig pĂ„ att uppdatera livet hĂ€r - jag Ă€lskar ju att gĂ„ tillbaka Ă„ lĂ€sa om vardagliga saker vi gjort. Men jag fĂ„r va glad om det blir nĂ„n gĂ„ng /vecka helt enkelt 😅. 

Ett lĂ„ngt jullov har precis tagit slut. Barnen var lediga frĂ„n 23/12 till 9/1. (Eller nĂ€r jag skulle lĂ€mna Elvira i mĂ„ndags insĂ„g jag att skolan va stĂ€ngd sĂ„ hon började först igĂ„r 😁 och fick följa med mig till jobbet i mĂ„ndags.) 

Vi började jullovet 23/12 med att fira jul med mamma, pappa, Anna m familj hemma hos oss. Vi hade fullt dukat julbord enligt tradition följt av uppesittarkvĂ€ll. Det blev en jĂ€ttemysig eftermiddag och kvĂ€ll ❀
(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

(null)
(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

Julafton:
Vi vaknade upp hemma med mamma och pappa som sov över. Vi hade en superlugn och mysig morgon/förmiddag. 
Nissen hade lĂ€mnat hemmet men inte utan att fyllt tvĂ„ strumpor med paket och lĂ€mnat ett avskedsbrev. 
Barnen öppnade klapparna och vi Ă„t en god frukost. 
(null)

(null)
Tomten hade lĂ€mnat alla paket under granen 
(null)

(null)

Vid 11 hade jag bokat tomten, han som alltid kommer. Vi mĂ„ste ha honom nu om Elvira ska fortsĂ€tta tro pĂ„ honom för nu minns hon hur han ser ut 😂
(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

(null)
Det var spĂ€nnande med tomten 😍

Vid 14 tiden Ă„kte vi vidare till nĂ€sta julfirande i JĂ€rna hos per och Carina tsm med Malin, Henrik, Micke, Kim och Emelie och alla barn. Vi kom precis fram till Kalle börjadeđŸ‘ŒđŸ». 
Sen kom tomten Ă€ven dit och alla julklappar delades ut innan det var dags för julbordet. 
(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

(null)

Bilderna hamnar lite i ordning men sĂ„ fĂ„r det va 

FortsĂ€ttning följer 
Skriv en kommentar
Namn*
E-postadress*
Blogg-adress